Zpíváme pro UNICEF: Pěvecké sbory pomáhají dětem

11. června 2018 v 19:06 |  Co na srdci...
Tímto článkem trochu odbočím ze svých obvyklých kolejí přemýšlení, popisu a kritiky určitých jevů :-) Chtěla bych vám totiž představit jednu akce či projekt, chcete-li.


Zpíváme pro UNICEF: Pěvecké sbory pomáhají dětem je charitativní akce, která spočívá v konání mnoha benefičních koncertů pěveckých sborů v jeden společný den - 20. března 2019. Výtěžek z těchto koncertů pak poputuje na vybraný program organizace UNICEF. Jednoduché jako facka :-)

Nemá smysl tady všechno dopodrobna popisovat, k tomu jsou koneckonců určené oficiální webové stránky akce: www.zpivameprounicef.cz. Já vám tady udělám jen takové shrnutí, abyste věděli (a pochopili) to nejdůležitější:
  • Co to? Hodně koncertů různých pěveckých sborů v 1 den na mnoha místech ČR.
  • Kdy se to bude konat? ve středu 20. 3. 2019 (1. jarní den :-))
  • Kdo zazpívá? Všechny sbory ČR, které se do 15. 2. 2019 přihlásí (Jak na to?).
  • Kde se bude zpívat? To si každý sbor určí sám. Pravděpodobně to ale bude v místech jejich působení.
  • Za kolik? Vstupné je 50 Kč, dobrovolně ale může dát každý i víc, podle nálady, chuti udělat dobrý skutek apod.
  • K čemu to je? Peníze ze vstupného se pošlou na konto UNICEF a podpoří tak program Dobrý start do života, který pomáhá těm nejmenším dětem bezpečně a dobře nastartovat jejich život (více na: www.dobrystartdozivota.cz).
Proč vám to píšu? Protože bych moc chtěla, aby se tento projekt rozšířil mezi co nejvíc lidí a hlavně aby se dostal k co největšímu počtu pěveckých sborů, neboť právě ty jsou pro tuto akci klíčové.

Proč tomu tak vlastně je? Inu, v pěveckých sborech vyrostlo a stále ještě vyrůstá mnoho dětí a jsou to často právě sbory, které jejich dětství kolikrát velmi obohatí, vyšperkují a obecně učiní šťastným. Kdo někdy zpíval ve sboru delší dobu, určitě pochopí ;-)
Nicméně hlavní myšlenka akce je, že když mělo díky sborům tolik dětí šťastné dětství, bylo by hezké předat trochu toho šťěstí právě skrze pěvecké sbory i dětem, které takové štěstí v životě nemají - v tomto případě dětem, o které se stará UNICEF.

Tedy, pokud znáte nějaký sbor nebo v nějakém sami zpíváte, případně nějaký vedete, podívejte se na oficiální web akce, zjistěte si něco víc a pokud vám to bude připadat jako dobrá příležitost, přihlaste se. Děti vám za to budou vděčné :-)
P.S. Pokud jste facebookový maniaci nebo zkrátka jen lidé, kteří sem tam rádi tuto sociální síť navštíví, ani vás nezklamu. Zpíváme pro UNICEF: Pěvecké sbory pomáhají dětem mají totiž i svůj Facebook! :-)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama