O tom, jak si pořád stěžujeme.

9. května 2018 v 16:43 |  Co na srdci...
Obecně se říká, že my Češi si pořád na něco stěžujeme. Dříve jsem to víceméně ignorovala, ale poslední dobou to z bůhvíjakého důvodu pozoruju čím dál tím víc.


Je moc vedro.
Je moc zima.
Je moc sucho.
Je moc mokro.
Je krásně teplo, ale toho pylu... hrůza.
Konečně trochu sprchlo, ale až moc málo. Pylu to moc neudělalo, mělo by pršet víc.
Jeden slejvák za druhým a taková kosa, to se nedá! Už aby bylo zase teplo. Ale tak akorát - ani málo, ani moc...

Že vám to něco připomíná? No přiznejte se, kdo z vás něco podobného aspoň jednou pronesl? Smějící se Jelikož to nemůžete vidět, říkám narovinu, že jsem ruku zvedla taky. Taky to dělám, taky si stěžuju. Ale už mě to právě nebaví. Ono je docela psychicky těžké "nacházet" pořád jen to špatné a neustále o tom mluvit. Ubírá to energii, radost a chuť do života (i když to děláte nevědomky).

Možná tomu nebudete věřit, ale každé to období, kdy se nám něco nelíbí - a nemusí jít nutně jen o počasí - si s sebou nese i něco hezkého, specifického, dokonce příjemného. Toho si ale bohužel většinou nevšímáme, protože přese všechny naše stížnosti zkrátka nemáme šanci vnímat i tu druhou, světlou stranu.

Postřehli jste někdy, jak příjemná je podešťová vlhkost vzduchu? Že se při bouřce a slejváku cítíte ve své posteli nebo pod dekou na gauči ještě o něco útulněji? Nebo všimli jste si, jak krásné máme letos jaro? Jo, všude je strááášně moc pylu, ale všechny ty květiny nádherně barevně kvetou! A je nám teplo, neklepeme kosu, můžeme chodit klidně v tílku a kraťasech a už teď se opalovat. No představte si, jak skvěle budeme vypadat v plavkové sezóně, když už teď můžeme chytat bronz! Usmívající se

Možná to trochu přeháním, ale myslím si, že je na čase začít brát to, co přijde spíše pozitivně než negativně. Hledat zápory umí každý, to máme snad v genech nebo co. Hledat ale i v ne příliš příznivých situacích kladné rysy, je těžší, ale o to cennější. A nejlepší je, že stačí jen chtít Mrkající

Před delší dobou jsem někde narazila na citát, který jsem si barvou na sklo napsala na hrníček, ze kterého každý den piju kafe. Denně si tak připomínám, co bychom si možná měli připomínat všichni:

Positive MIND, positive VIBE, positive LIFE.

Tak :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama