Březen 2018

Jak malej...

27. března 2018 v 21:21 Co na srdci...
Taky se vám někdy stalo, že jste se v dobré náladě rozdováděli a někdo vás zpražil slovy: "Prosím tě, můžeš se laskavě uklidnit? Chováš se jako malej."?
A taky vám to zkazilo náladu? Nerozhodný

Facebookland

18. března 2018 v 14:09 Co na srdci...
Nápad na tento článek jsem dostala po přečtení kapitoly z knihy Manéž informačního věku: Kdo uvízl v síti internetu od Ivana Pilného a Terezy Kučerové. Konkrétně mě inspirovala kapitola s názvem Velká facebooková říše, v níž autorka přirovnává Facebook k imaginárnímu světu ze hry The Sims, který si tvoříme podle vlastních představ.

Peníze nebo život?!

13. března 2018 v 12:00 Co na srdci...
Od začátku roku se potýkáme s virózama, angínama, chřipkama a dalšíma podobnýma hnusárnama. Sama jsem si poležela tři týdny a nebylo to žádný žůžo. Teď už jsem naštěstí zdravá (ťuk, ťuk, ťuk), ale padaj pro změnu lidi kolem mě. A tak mám možnost pozorovat, jak svou nenadálou situaci řeší.

8. března 2018 v 12:00 Co na srdci...
Vsadím se, že i vy to děláte - odkládáte věci na dobu "až". Až bude vhodnější čas, až budete mít lepší náladu, až se na to vyspíte, až si vyděláte víc peněz, až vystudujete, až si najdete lepší práci, až budete starší, až půjdete na mateřskou nebo rodičovskou dovolenou, až děti povyrostou, až děti vystudují, až se děti odstěhují, až budete v důchodu, až... až co? Co až všechna možná "až" dojdou?

Propastná rozdílnost

3. března 2018 v 16:54 Co na srdci...
Lidská společnost je rozdělená. Lze najít mnoho charakteristik, které nás dělí do skupin a podskupin, jedna z nich je však podstatně znatelnější než jiné. Je to bohatství, dostatek nebo spíše nedostatek základních potřeb pro život. Podle mého názoru jsou právě teď rozdíly mezi chudými a bohatými lidmi výraznější než kdy jindy.