Zpět do reality

3. září 2017 v 16:55 |  Současný svět
"Páni, to byla skvělá akce! A teď zase bohužel zpátky do reality..." Vsadím se, že právě tohle (nebo něco velmi podobného) si už alespoň jednou v životě řekl každý z nás v situaci, kdy klid, pohodu či zábavu měla vystřídat rutina našeho nudného šedivého všedního dne. Abych pravdu řekla, dříve mi na téhle "kouzelné" větě nepřipadalo vůbec nic zvláštního. Bylo to prostě smutné, ale pravdivé konstatování skutečnosti. Nic víc, nic míň.


Před časem jsem ale někde četla článek, který mi otevřel oči (neukamenujte mě, prosím, ale odkaz na něj vám sem dát nemohu, neboť si absolutně nevybavuju, kde jsem k němu přišla). Ten jednoduše poukazoval na fakt, že ta pesimistická věta vlastně vůbec nedává smysl, a to ze zcela prostého důvodu - protože žijeme pouze v jedné realitě - tedy pokud čirou náhodou nevlastníte technologii, kterou bychom se mohli přenášet do paralelních světů - a v tom případě se z té skvělé dovolené nemáme kam vracet, protože už tam vlastně jsme. Tak to prostě je. (Všechny ty fajn chvíle se skutečně staly, nebyla to fikce, tak to neházejme za hlavu, jako by to byl pouze výplod naší fantazie :-))

Nejenže je to fráze nesmyslná, má bohužel také i nepříznivý psychologický efekt. Vyvolává v nás totiž takovou tu depku, kdy, při představě návratu do práce, do školy či k jiným povinnostem, se nám chce utéct někam, kde nás nikdo nenajde, jen abychom tam mohli zůstat a pokračovat v tom, co jsme dělali, a nemuseli se vracet.
To mě přivádí k myšlenkce, že bychom se pravděpodobně měli zamyslet sami nad sebou, protože pokud to zažíváme, něco nejspíš není až tak úplně v pořádku. Kdybychom žili podle našich představ, vraceli bychom se z dovolených a podobných záležitostí bez tohoto pocitu. Vraceli bychom se rádi. Pro rýpálky - jasně, i život těch, kteří mají vše, co chtějí, může přinést různé problémy a úskalí, "návrat" tedy nemusí být vždy tak růžový, stejně si ale myslím, že na tom něco je. Realitu máme pouze jednu a bylo by hezké, kdyby námi byla kompletně vnímána jako příjemná, zajímavá a nerutinní.

Co myslíte?


UPDATE (18.9.2017): Přátelé, musím se vám přiznat. Sama jsem se totiž včera vrátila z dovolené na Krétě a musím vám říct, že i přestože jsem si vědoma jedné reality, realita na Krétě byla absolutně odlišná od reality v Čechách, takže depka se dostavila stejně :-D Připadám si, jako bych se vrátila z úplně jiné dimenze. A je dost těžké zajet zase do kolejí, které jsem si vyjela před Krétou. Teplo, sluníčko, pohoda, no stress, zážitky, žádné starosti, to všechno zkrátka udělá s člověkem své a ačkoliv doma je doma, pocitově je to teď doma v ČR horší než to bylo na dovolené. Což mě vlastně zase přivádí k myšlence, že bych se sebou a svým životem měla něco dělat, pokud to tak cítím. Jasné, všichni všude mají občas v životě překážky a problémy, dokonce i na Krétě. To ale nemění nic na faktu, že se chci vracet ráda. A to i z perfektních dovolených.


P.S. Dnešní doba je úplně jiná než bývala. Pokud tedy s něčím nejste spokojeni (se školou, s partnerem, prací apod.), nečekejte na zázrak a sami se zamyslete, co by s tím šlo udělat. Je to jen a jen váš život a je tedy pouze na vás, jak hezký si jej uděláte. Tak jděte do sebe, ať se už více nemusíte vracet "zpátky do reality".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama