Září 2017

Třetí ruka

18. září 2017 v 19:44 A zase ten internet...
Ve svém článku "Dovolená s internetem" jsem upozorňovala na absurditu toho, že na dovolené máme potřebu být někde "jinde" pomocí všedosahujícího internetu. Nyní bych k tomu chtěla dodat ještě něco dalšího. Vlastně trochu takové přiznání.

O porovnávání

9. září 2017 v 9:00 Co na srdci...
Myslím, že už odmalička jsme porovnáváni s ostatními, v důsledku čehož se pak s nimi porovnáváme i my sami v budoucnu. A to neustále.

Rok 2017

7. září 2017 v 8:00 Co na srdci...
O různých dobách naší minulosti se sepisují paměti a točí dokumenty. Díky nim si můžeme připomenout, čím si prošli naši předkové, čemu museli čelit a co to pro ně znamenalo, můžeme se z nich poučit, abychom v budoucnu sami neopakovali již vyzkoušené chyby. Těmito způsoby je tvořen obraz naší společnosti, jsou tak rovněž formovány budoucí generace.
Lidstvo se účastnilo mnoha zvratů, byly tu doby velmi komplikované a dramatické, ale také doby, během nichž panoval mír. Dnes, pokud se zaměříme na Českou republiku, ještě žijeme v době relativně klidné, kdy současné a následující generace ovlivňují převážně běžné faktory - rodina, škola, práce, vrstevníci, velkou mírou také internet a média obecně a další.

A mně to nedá, a tak přemýšlím o tom, co by asi bylo v historickém dokumentu o roku 2017.

Změna

5. září 2017 v 8:00 Co na srdci...
Slovo, která pro nás může znamenat mnoho - příjemné zpestření, zlom v životě, posun kupředu či návrat zpět, radost, nejistotu, dobrodružství i strach. Je to jev, kterému se chceme vyhnout nebo který naopak s očekáváním vyhlížíme. Jedno je každopádně jisté - když přijde, bez ohledu na následky obrací již zažité naruby, ať už se nám to líbí nebo ne. A zrovna naše století je tímto fenoménem specifičtější než kdy dřív. Alespoň dle mého skromného názoru.

Zpět do reality

3. září 2017 v 16:55 Současný svět
"Páni, to byla skvělá akce! A teď zase bohužel zpátky do reality..." Vsadím se, že právě tohle (nebo něco velmi podobného) si už alespoň jednou v životě řekl každý z nás v situaci, kdy klid, pohodu či zábavu měla vystřídat rutina našeho nudného šedivého všedního dne. Abych pravdu řekla, dříve mi na téhle "kouzelné" větě nepřipadalo vůbec nic zvláštního. Bylo to prostě smutné, ale pravdivé konstatování skutečnosti. Nic víc, nic míň.