Měla by být práce pouze prací?

8. června 2017 v 18:07 |  Co na srdci...
Hledám si práci a přemýšlím. Prostě mi to nedá.


Asi jsem zkrátka komplikovaný člověk. Zhruba tuším (ale opravdu jen zhruba), čemu bych se chtěla věnovat. Vím, čemu bych se chtěla v práci vyhnout, co nechci. A taky vím, jak by měla vypadat má ideální práce. Bohužel, na žádnou takovou, která by odpovídala všem mým představám, jsem zatím nenarazila. Každá má něco... Dost často uvažuju o tom, že jsem nejspíš prostě jenom vybíravá a rozmazlená studentským životem, který jsem nedávno opustila. Jenže chci opravdu moc, když chci dělat prostě to, co by mě bavilo a za takových podmínek, za kterých bych do práce chodila ráda? Proč by to mělo být moc? Proč by takový požadavek měl být přemrštěný? Do práce přece budu chodit po zbytek svého života. To mám být až do smrti nespokojená?

Jasně, práci člověk potřebuje, protože potřebuje peníze, které jsou třeba k tomu, abychom si ve zbývajících chvílích, které v práci netrávíme, mohli užít aspoň trochu toho života. Hm. Pracujeme, abychom mohli žít. Anebo žijeme, abychom mohli pracovat? Podle toho, co jsem během hledání zaměstnání zjistila, je to spíš ten druhý případ. A to je smutné. Žijeme přece jen jednou.

Co bychom mohli všechno dokázat, kdybychom toho času mimo práci měli víc? O kolik by byl náš život lepší? Cestovali bychom víc? Strávili bychom víc času se svými blízkými? Jezdili bychom na výlety a poznávali vlastní zemi? Byli bychom víc těmi, kterými skutečně jsme? Byli bychom veselejší a šťastnější? To se asi jen tak nedozvíme. Nejsou k tomu vhodné podmínky. Spousta lidí pracuje od rána do pěti (a to je den pak už většinou celý zabitý), někdo až do noci. A někdo jede dvanáctky. Někdo čtyřiadvacítky. A dostávají za to málo peněz, takže ani ten volný čas není tak kvalitní, jak by MĚL...

Život nám utíká mezi prsty.

Jde s tím ale vůbec něco dělat? Snad už ze zoufalosti jsem se snažila přijít na něco, co by to mohlo změnit. Nový způsob zaměstnávání? Zkrácená pracovní doba? Ve Švédsku pracují jen 6 hodin denně a funguje to prý skvěle... Založit si vlastní firmu a zavést průkopnický systém práce? Kdyby vás něco napadlo, dejte vědět. Anebo kdyby tu takových snílků, jako jsem já, bylo více, můžeme se sejít a podiskutovat. Třeba na něco společně přijdeme :-)))
P.S. Pokud mi chcete napsat, že jsem jenom líná kráva, které se prostě nechce pracovat, ušetřím vám práci s cvakáním na klávesnici. Osočena už jsem byla. A víte co? Je mi to úplně jedno :-D
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 8. června 2017 v 18:55 | Reagovat

Slyším poprvé že by někdo pracoval 24 hodin v kuse. Já zatím studuju, ale hledání práce se upřímně děsím...

2 Sunchild99 Sunchild99 | Web | 8. června 2017 v 19:15 | Reagovat

To jsou profese jako třeba policisté nebo lékaři. Někteří bohužel pracují i mnohem déle...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama