Dovolená s internetem

22. června 2017 v 10:38 |  A zase ten internet...
Vím, že se k tomuto tématu neustále vracím, ale nejde to jinak :-)

Jedna známá je právě teď na dovolené u moře. Je tam s celou svou rodinou, vzala tam i své malé děti, které moře viděly poprvé. Sbalila si ovšem i svůj chytrý telefon s internetem...


Říkám si, že to musí být krásné, být konečně zase u té velké louže, jen tak si společně s nejbližšími užívat volné dny, koukat na to, jak se malí seznamují s mořem... Úplná idyla. (Už abych zase byla na Krétě! :))

A tu koukám na facebook a ona známá "má zájem" o akci, která se bude konat někdy v nejbližší době v ČR. Hm. To mě přivádí k přemýšlení.

Přivézt si na dovolenou smartphone s internetem už dnes není nic neobyklého. Všichni si přece chceme udělat pár hezkých fotek a selfies a pochlubit se jimi svým "přátelům" na facebooku. Občas je fajn ho mít i z jiných důvodů, třeba abyste se podívali, co hezkého a zajímavého je ve vedlejším městě, kam byste mohli jet na výlet.

Přijde mi ale trochu smutné, že během slunných dní na pláži (či kdekoliv jinde na dovolené, i třeba na horách) má někdo potřebu být někde jinde, alespoň tedy v myšlenkách. Když už jsem na dovolené, tak chci být na dovolené, ne? 100% tam tělem i duší, užívat si to každým coulem. Internet, respektive FB, nám to ale trochu kazí. Proč máme potřebu neustále kontrolovat, kdo co dělá, kde se co bude dít? Nejde mi do hlavy, že ona známá musela i z pláže přemýšlet o tom, že chce jít na nějakou akci, která se bude konat v budoucnu kdesi v Praze. Možná, že kdyby se podívala až doma, na tuto akci by nenarazila, nebo by na ní narazila později. Ať tak či tak, nic by se nestalo... no ne?

Hlavní pointa je, že mi zkrátka nejde do hlavy, že ani v takovém případě jako je trávení dovolené se svou rodinou vlastně nedokážeme být jen se svou rodinou a jen a pouze na místě naší dovolené. Potřebujeme k tomu i další lidi na internetu, kterým případně odpovídáme na komentáře u fotek, nebo jiné akce a jiná místa, na která se uchylujeme alespoň v naší mysli. Hlavně aby nám něco "důležitého" neuteklo. Sice nám utečou chvíle s našimi blízkými, ale koho to zajímá...
P.S. A to neplatí jen o dovolené, ale vlastně o jakéhokoli jiné činnosti, kterou provádíme ve společnosti s internetem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marí Marí | Web | 22. června 2017 v 11:03 | Reagovat

Pravdivý článek, taky to nějak nechápu, jak lidi bez netu a mobilů vpodstatě nedokážou žít. Marí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama