Klikaři

8. května 2017 v 17:49 |  Co na srdci...
Musím konstatovat, že všichni, jak tu jsme, máme velké štěstí.


Velmi často přemýšlím o dění minulém a současném. Česká republika, naše krásná zem, která v průběhu let vystřídala mnohá označení, si prošla peklem i dobami šťastnějšími. Probíhaly zde různé boje a konflikty, měli jsme tu také dvě velké války, sem tam období klidu, normalizaci a tak dál. Všichni víme (aspoň doufám!). Za tu dobu se lidé zde žijící potýkaly s hladem, s nemocemi, s chudobou, s útiskem, s masovým vražděním a dalšími nepěknými věcmi.

Ale teď...

Ačkoliv vždycky může být o dost lépe, určitě mi dáte za pravdu, když řeknu, že v současnosti se v České republice máme prostě dobře. A kdo říká, že ne, měl by otevřít oči a pořádně se zamyslet.
  • Vzdělání máme zdarma (až na soukromé školy, ale to už je čistě věc volby). Britové, Američané a jiní nám toto mohou jen závidět.
  • Netrpíme hladem ani žízní, a na rozdíl od minulosti máme jídla i čisté vody dostatek. A můžeme si klidně vybírat, co dobrého si dnes a zítra dáme.
  • Epidemie či zákeřné, rychle se šířící nemoci se nám vyhýbají obloukem a pokud už máme tu smůlu, že onemocníme, máme po ruce vybavené nemocnice s dostatečným množstvím lékařů (ano, jsem si vědoma toho, že bychom jich potřebovali mnohem více, ale v porovnání s méně rozvinutými zeměmi si můžeme pískat).
  • Nikdo nás neutlačuje. Žijeme ve svobodné zemi, kde nám nikdo nenařizuje, co si můžeme a nemůžeme koupit, kam můžeme jít/jet, kde nás nikdo neomezuje při výjezdu na dovolenou, nikdo nám nediktuje, koho si můžeme vzít a koho ne, nikdo nás nenutí bydlet na určitém vyhrazeném místě. A nikdo nás nevyrazí ze školy jenom proto, že rodiče nevstoupili do strany...
  • Žijeme v míru, v poklidu, nikdo nás netyranizuje bombovými a jinými útoky, nemusíme se bát o naše děti, nemusíme utíkat z našich domovů, od našich příbuzných a přátel. Nemusíme se den co den bát o náš život.

Jak už jsem napsala v úvodu, máme prostě ohromné štěstí.
Já sama sebe považuji za klikaře. Narodila jsem se do této relativně bezproblémové doby a ještě k tomu do skvělé rodiny. Mám úžasné přátele a před sebou slibnou budoucnost. A za to všechno jsem neskonale vděčná!I vy byste měli být vděčni za to, co teď máme. Protože nemáme žádnou jistotu, žádnou záruku toho, že to tak bude napořád.ZDROJ obrázku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 j.lukáš j.lukáš | Web | 8. května 2017 v 17:54 | Reagovat

Pravda... máme toho moc , abychom si mohli stěžovat, ale naproti tomu, máme málo důvodů, abychom měli proč.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama