Den bez internetu

8. května 2017 v 18:23 |  A zase ten internet...
Bez myšlení si odpovězte - zvládli byste to?


A teď se zamyslete. Bylo by vám to příjemné? Byli byste skutečně ochotni být celý den offline? Pokud jsou vaše odpovědi pozitivní, zkopírujte si následující modře psaný text a vložte jej na váš Facebook, Twitter, Instagram, Tumblr... zkrátka kam je libo a můžete začít. V textu je snad vše vysvětleno, není tedy třeba psát nic dalšího. Pokud byste ale přece jen měli potřebu se na něco doptat nebo zjistit o této výzvě víc, napište, ráda odpovím.

Ahoj kamarádi,
facebookem už proběhly různé výzvy, jejichž účel jsme někdy znali, někdy ne, každopádně vždy měly něčemu nebo někomu pomoci. Já vám teď předkládám challenge, jejímž účelem není pomoci někomu cizímu, ale vám - každý sám sobě.
Ačkoliv je 21. století a každodenní (i celodenní) užívání internetu a techniky s ním spojené se považuje za normální, stejně si myslím, že ho využíváme až moc, víc, než je zdravé.
Proto je challenge následující - vyzývám vás, abyste 1 celý den strávili úplně bez internetu - žádný FB, Google, navigace, Instagram, elektronické jízdní řády, messenger… ale jen stará dobrá konverzace tváří v tvář či po telefonu, encyklopedie, papírové mapy apod. Že to dnes není možné? Ale je, zkuste a uvidíte. Samozřejmě lidé, kteří internet potřebují v práci (skutečně ale jen pro pracovní úkoly) ho tam využívat mohou, osobní volný čas se ale už počítá do výzvy 😊
Tvrzení, že jsme na internetu závislí, odmítáme. Zkusme ho pro jednou ale doopravdy na čas vypnout a uvidíme, jak budeme reagovat. Pojďme zjistit, jak na tom jsme. Pojďme si uvědomit, k čemu všemu net vlastně běžně používáme (i kdybychom nemuseli), a dokázat si, že to zvládneme i bez něj. Možná třeba zjistíme, že je vlastně fajn ho občas nechat být.
Pokud do toho jdete, sdílejte tento status. Od té doby po 24 hodin buďte offline. Hodně štěstí a žádný švindlování - děláte to přece pro sebe 😉

Budete-li chtít, napište mi, jak vám den bez internetu vyhovoval, jak to šlo, jak se vám bez něj existovalo. Za jakékoliv postřehy budu ráda :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Angie Angie | Web | 8. května 2017 v 18:35 | Reagovat

Den bez internetu by som v pohode zvládla, lenze ho niekedy naozaj potrebujem na uzitocne veci. Napr. co sa tyka skoly, poradit sa zo spoluziakmi alebo napisat priatelovi .. fb by mi chybal, ale mozno niekedy cez prazdniny by som to vyskusala. Myslim si ze to nie je ziadna veda ;)

2 Sunchild99 Sunchild99 | Web | 8. května 2017 v 18:50 | Reagovat

[1]: Já si to taky myslela, ale je to těžší, než se zdá. Už jen to, že píšeš, že by ti fb chyběl, je známka toho, jak jsme na něj zvyklí/na něm závislí.
Jde právě o to zkusit si to v běžném provozu. Často si ani neuvědomujeme, k čemu všemu net používáme, protože to děláme úplně automaticky.
Jasně, s ním je všechno jednodušší, ale dřív jsme ho neměli vůbec a taky jsme normálně fungovali ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama