Co by si o nás mysleli?

12. května 2017 v 9:13 |  Co na srdci...
Představte si, že se píše rok 4000.


Naši planetu stále obývají lidé, ještě se jim nepodařilo se vyhubit... Samozřejmě jsou mezi nimi i odborníci, jaké máme i dnes. Vědci, fyzici, archeologové... A právě poslední zmíněná skupina narazí na vykopávky. Po využití nových metod odhalí, že dané věci/stavby/... pochází z doby kolem roku 2017.

Co myslíte, co by si o nás budoucí generace říkala? Jak by na nás pohlížela vzhledem k tomu, co za sebou všechno zanecháváme dnes a co za sebou budem ještě nějakou dobu pravděpodobně zanechávat? Mysleli by si také, že jsme byli výjimeční a vyspělí, tak jako si to my myslíme o obyvatelích starověkého Egypta nebo Řecka či o Mayské civilizaci?

Já upřímně nevím. Myslím, že by rychle přišli na to, že ačkoliv jsme nebyli hloupí, nebyli jsme ani tak vyspělí, protože jsme ve vší naší genialitě vytrvale ničili sami sebe i naši planetu. Těžko říct. Každopádně bychom se nad tím mohli alespoň zamyslet. Protože podle mě chceme, aby se na nás budoucí generace dívali obdivně a ne se znechucením. A protože ještě máme čas se změnit... :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama