Chce to trochu pozitivity.

9. dubna 2017 v 11:22 |  Současný svět
Slyšet o nějakém úspěchu nebo o pozitivní či radostné události, to nás někdy může pěkně povzbudit, rozveselit, dostat do dobré nálady, namotivovat. Jenže co tak poslední dobou zjišťuju, máme tu spíše opačné tendence...


Myslím, že tak nějak celkově zapomínáme na dobro, na pozitivní dění. Necháváme je stranou, moc si jich nevšímáme, jelikož zkrátka nejsou až tak atraktivní a nepřitahují až takovou pozornost. Alespoň co se jejich prezentace v médiích týče. A jsme také bytosti tak trochu od přírody závistivé, takže jsme spíše radši, když se někomu něco stane a můžeme ho alespoň politovat, než blahopřát a radovat se z cizího úspěchu. Nu a tak se k nám dostávají spíše ty špatné zprávy, které samozřejmě se zaujetím posloucháme a rozebíráme se známými.

Ten a ten politik řekl to a to, a to zkritizoval jiný politik, protože se mu to nelíbilo a protože toho druhého považuje za úplného idiota.
Bojujeme s EET. Prostestujeme proti EET. EET ničí naší ekonomiku. EET ničí podniky. EET je zlo.
V Jižním Súdánu je hladomor, lidé - a hlavně děti - trpí.
Útoky v Sýrii, lidé trpí.
Rusko obviňuje Ameriku z útoků v Sýrii, Amerika obviňuje Rusko. Syrská vláda obviňuje povstalce, atd. atd. Lidé stále trpí.
Při cestě do Evropy se utopilo mnoho utečenců.
Utečenci jsou po celé Evropě. A v podmínkách, které jsme jim připravili, trpí.
Evropané trpí, protože jsou utečenci mezi námi.
Všichni se bojí, Evropané i utečenci.
Někteří Evropané pořádají protesty proti utečencům. Nenávidí je.
Někteří Evropané nesnášejí Evropany-"sluníčkáře".
Slavíka dostal Ortel, což je naprosto, ale naprosto neslýchané.
Teroristé útočili v Bruselu, v Paříži, v Petrohradu...
Pitomec ve Stockholmu najel autem do lidí a nebyl zdaleka sám. Někdo to udělal i v Londýně, v Petrohradu, v Melbourne,...
Pan X zabil pana Y a teď za to u soudu vyfásl 8 let.
...

Každý den na nás z obrazovak vybafne nějaká jobovka. Netvrdím, že nás dění ve světě nemá zajímat, nebo že ho máme dokonce ignorovat. V současné době to ve světě docela dost vře, ale to neznamená, že musíme vědět o úplně všem. Jak si pak máme uchovat chladnou hlavu a klid v duši? Informace jsou fajn, ale čeho je moc...

Já si upřímně - právě teď - nedokážu vybavit ani jednu jedinou pozitivní zprávu z dění v ČR nebo jinde ve světě. Ani jednu. Spíše vám mohu vyjmenovat katastrofy, které se v posledních dnech a týdnech odehrály. Televizní stanice, internetové zpravodajské servery i rádiová show nám neustále předhazují to, o čem si myslí, že nás upoutá a přitáhne. A jsou to bohužel záležitosti jako terorismus (dnes už všudypřítomný, jenž z nás činí nedůvěřivá, bojácná a neustále vystresovaná zvířata), nejrůznější rozbroje a konflikty, nespravedlnost a další podobné negativity.

Osobně si myslím, že právě tímhle si podřezáváme větev. Ovlivňuje nás to psychicky, vyvolává to v nás strach, čímž zrovna tomu terorismu docela nahráváme. Protože právě na strachu teroristé stavějí, právě on je cestou k jejich cílům. Ale to sem teď úplně motat nebudeme...

Aby toho nebylo málo, zapneme-li televizi (a přepneme-li depresivní zpravodajství na jiný kanál), je velmi pravděpodobné, že narazíme na kriminální seriál (o tom už jsem ve svém článku psala, tedy to nebudu úplně rozebírat do detailů). Hm aha. A jsme zase u toho samého. Tentokrát ale nesledujeme reálné dění, tentokrát před sebou vidíme námi smyšlené zlo a nešťastné události. Asi protože ho máme ve skutečnosti málo.... Nevím, prostě nemohu přijít na to, proč to děláme.

Zkrátka a dobře, ani se vlastně nedivím, že je lidstvo tam, kde je, že se děje to, co se děje. Ze všech stran se na nás valí negativita. Dobro, úspěchy a povzbudivé události se zametají pod koberec, protože jsou svým způsbem vlastně nudné, nepřitažlivé, a tak není třeba je moc ukazovat. Škoda.

Malá vsuvka. Taky jste si všimli, že kdykoliv jde v televizi nebo v kině film, který zobrazuje vzdálenější budoucnost lidstva, vždycky to s námi skončí špatně? (Interstellar, Já, legenda, Nevědomí, Divergent,...) Skoro jako když se od lidstva ani neočekává nic jiného. A vlastně mi to ani nepřijde divné, zatím mi připadá, že se tak nějak pomalu (ale jistě) ubíráme do pekel.P.S. Na facebooku jsem narazila na takové pěkné video, které se k tomuto tématu zrovna krásně hodí. Jedná se o 20 dobrých zpráv/příběhů, o kterých jsme se v tom návalu negativních informací nedozvěděli. Najdete jej ZDE.

P.P.S. Pokud znáte nějaký film, v němž lidstvo v budoucnosti dopadne dobře, dejte mi vědět, ráda se na něj podívám :-)

P.P.P.S. Doufám, že nám příroda nebo třeba mimozemšťani jednou nakopou prdel. Třeba bychom si pak konečně uvědomili, co děláme špatně, co máme a co naším jednáním ničíme.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 17. dubna 2017 v 19:46 | Reagovat

Na zprávy v TV nekoukám, ale z Facebooku na mě jde vždycky tolik negativity, až je mi z toho zle...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama