"Vždyť je přece 21. století!"

12. března 2017 v 17:07 |  A zase ten internet...
Tohle je argument, který slýchám, když mluvím o svém mobilním telefonu a jeho (ne)používání. Hned vysvětlím.


Jsem majitelkou chytrého telefonu značky SONY. Používám ho k telefonování, k psaní zpráv, k ukládání poznámek, k poslechu hudby, ale také na něm občas sleduji Facebook a Instagram. Prostě normálka. Tedy až na to, že nemám mobilní data a odmítám si je pořídit. Podobné je to i s wifi - pokud možno se ji snažím nezapínat. Nechci být zkrátka neustále online.

Unavuje mě být neustále k dispozici. Nechci mít neustálý přísun informací o svých známých, o jejich aktivitách, jejich nejnovějších foto-úlovcích a selfies (o čem bychom si pak měli povídat, až se uvidíme, když už o všem budu mít info???). Nechci vědět, co se právě teď děje na druhém konci světa, nechci se tím stresovat. Chci mít prostě svůj klid, bez neustálé přítomnosti zbytku planety. Proto nechci být pořád online, nechci data. "Vždyť je ale přece 21. století! Je to normální a určitě se ti to bude hodit. Přijde doba, kdy ti to bude fakt chybět. Třeba taková navigace, jízdní řády, online zprávy až se budeš nudit... " Hm, hm... tak já se pak prostě někoho zeptám na cestu nebo si něco přečtu.

Tenhle argument u mě prostě neobstojí. Jsem pro využívat internet jako občasného pomocníka. Rozhodně ale nepotřebuju vševědoucího a všudypřítomného společníka, na kterém budu ve výsledku závislá.

Vybavuju si ještě něco, co mě rozčiluje stejně tak jako výše zmíněný argument. Předpoklad, že jsem vždy online. Vzpomínám si na situaci, kdy jsem odpoledne po přednáškách a seminářích přišla domů, zapnula jsem internet a facebook. Našla jsem tam zprávu od spolužačky, která mě prosila, abych ji omluvila ze semináře, který jsme měli ráno, že nestíhá. Hm aha. Ta holčina chudák nemohla vědět, že si to včas nepřečtu, protože nemám mobilní data a nejsem neustále připojená na messengera. Ale předpokládala to. A kromě ní to pak předpokládalo i pár dalších lidí, kteří se mé včasné odpovědi stejně tak nedočkali. A to mě štve. Odkdy se to bere jako samozřejmost? To jen proto, že je to možné, to tak musí nutně každý dělat? Já teda rozhodně ne.

Je sice 21. století a máme tu nové technologie, nové možnosti. Ale z toho já se prostě odmítám posadit na pr*** (pardon). Jak se říká, všeho s mírou. A u internetu to platí dvojnásobně.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 cynickepovidlo cynickepovidlo | Web | 12. března 2017 v 17:26 | Reagovat

Mé hledání je u konce! Konečně jsem našel inteligentního člověka!

2 Sunchild99 Sunchild99 | 13. března 2017 v 19:35 | Reagovat

Díky za kompliment :-D Po přečtení pár článků na tvém blogu mám stejný pocit ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama