Nechápu.

18. března 2017 v 21:43 |  Co na srdci...
Každý z nás něco nechápe. A není na tom vlastně vůbec nic zvláštního. Já se zase jednou zamyslela a takhle to dopadlo.

Tady máte malý výčet toho, co nechápu, čemu nerozumím, na co má mozková kapacita nestačí, co je na mě zkrátka moc. Jen tak. Pro srandu. Na zamyšlení.


Nechápu, jak může být naše tělo tak dokonalé.

Nechápu, jak je možné, že je příroda tak dokonalá.

Nechápu, že jsme tak nedokonalí, když je příroda tak úžasná.

Nedokážu pochopit, že Vesmír je tak velký a nekonečný. A že my jsme tak malí a nepodstatní (a přitom se celý život točí jenom kolem nás!).

Nedokážu pochopit, že ačkoliv se hodně snažíme a často to tak vypadá, ve skutečnosti většině věcí nikdy neporozumíme, protože nám prostě nikdo nedá potvrzení, že to je opravdu tak, jak si myslíme. Protože to tak být nemusí. (Vědci se mohou mýlit, i když mají důkazy o opaku. Nejsme schopni všeho a máme ještě skutečně velké rezervy.)

Nechápu, že ještě dnes ve světě někteří lidé odsuzují homosexualitu, jako by to bylo něco nakažlivého a špatného. Je to přece normální, ne? Je to to samé, jako že já jsem holka a on je kluk. Ten je na holky, ta je na holky. No a? Copak je špatně, že jedna květina voní jinak než ta druhá? Taky je za to nediskriminujeme. Je to prostě tak, jak to příroda udělala. A je to tak, jak to být má. Je to správně a není na tom nic špatného! (UPDATE: článek na toto téma zde)

Nechápu, jak to, že (na mě) má hudba takové účinky, jaké má. Že je tak krásná.

Nechápu, že jsem měla takové štěstí a narodila jsem se do této doby a zrovna do téhle mé fantastické rodiny.

Nedokážu pochopit, že někteří lidé nejsou schopni chápat věci, které chápu já.

Nechápu, že jsou někteří lidé schopni něčeho takového, jako je vražda a jiné násilí.

Nechápu, kde se vzala myšlenka, že tělo je krásné, jen když je jeho součástí akorát tak velké poprsí, akorát tak štíhlý pas a akorát tak velký zadeček. A nechápu, že se tohoto ideálu pořád ještě držíme, i když víme, že to není dobré.

Nedokážu pochopit, že Slunce je ve skutečnosti táááák obrovské (že si to nedokážeme ani představit), a přitom vypadá, že je malé.

Nechápu, že někteří lidé dokáží být tak sobečtí.

Nechápu, že určité - ne až tak potřebné/užitečné - profese mají peněz jako želez, zatímco některé z těch skutečně potřebných a záslužných mají často nula nula prd. Někde se prostě musela stát chyba. V něčí hlavě asi zřejmě došlo ke zkratu.

Nechápu, že ničíme přírodu, i když tím ničíme sami sebe.

Nechápu, proč dopouštíme, aby peníze vládly světu. Z tohoto důvodu se pokazilo už mnoho - vztahy (ať už mezi jednotlivci nebo státy), zdraví, kvalita zboží i našeho života...

Nechápu, proč se nám zdají sny a jak je to možné.

Nechápu, jak mohou květiny tak krásně vonět.
Co nechápete vy? :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama