Proč to?

19. prosince 2016 v 19:23 |  Čtyři dohody
Kniha Čtyři dohody, jenž byla napsána Donem Miguelem Ángelem Ruizem, je myslím dostatečně známá. Na wikipedii ji charakterizují jako "praktického průvodce osobní svobodou skrze mourdost starých Toltéků".


Já ji četla a s tímto označením souhlasím. Ačkoliv to není nikterak literárně výjimečné dílo (alespoň co se stylu, kterým ji autor napsal, týče), obsahově je nesporně přínosem pro každého, kdo se odhodlá se jí prokousat. Nebojte, není to tlustá kniha, ba naopak - český překlad má asi 145 stran. Prokousávat jsem se musela právě kvůli již zmíněnému ne příliš šťastně zvolenému stylu psaní. Kdo bude číst, pochopí.

Nicméně.

4 základní dohody, které nás mají dovést k osobní svobodě, zde rozebírat neohodlám, nebojte. Nerada bych vás připravila o požitek ze čtení, o "aha" efekt, o ty sladké momenty uvědomění. Kdepak. Hodím vám sem jen pár myšlenek, které mě skutečně zaujaly a které bych tímto chtěla zdůraznit a svým způsobem je tu uchovat, protože by byla škoda, kdyby v komplexu dohod zapadly, kdyby se na ně zkrátka zapomnělo :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama