Dospělost?

19. prosince 2016 v 19:01 |  Co na srdci...
Tuhle jsem cosi dělala a najednou slyším, jak táta dělá blbosti. Prostě tak, protože se mu chtělo, možná aby pobavil toho, kdo byl v doslechu, v dohledu. Nevím, každopádně to bylo fajn a mě při tom napadlo (a taky jsem to s taťkou začala rozebírat), proč že se vlastně říká, že jsme dospělí a co to znamená...


Protože v tu chvíli to nebyl dospělý člověk, ale hravé dítě. A nenechte se mýlit, myslím to jen v tom nejlepším slova smyslu! :-)

Myslím, že byla hloupost ustanovit si jakousi "hranici", po které se vyrostlým dětem začíná říkat dospělí. Můžeme si za to vlastně sami, protože to nebyl nikdo jiný než člověk, kdo s touto "nálepkou" přišel.
Bez ohledu na psychologii, která dospělého jistě definuje, tak nějak tuším, že to má označovat člověka dost starého na to, aby byl schopen pečovat o jiného - především menšího - člověka. Má to být někdo, kdo je už dostatečně rozumný, znalý světa, zodpovědný, schopný zabezpečit sebe a případně jiné. Takhle to smysl jakž takž dává, ale jinak si stejně myslím, že je to úplně nesmyslné. Protože jsou i lidé, kteří se tomu vymykají. Existují dospělí, kteří tohle ani náhodou nesplňují a naopak jsou i děti, které jsou v tomto smyslu mnohem dospělejší, než skuteční dospělí. No prostě... Nechápu, že sami sobě takhle zavařujem takovýma nálepkama :)


Stejně jsme prostě všichni jenom přerostlé děti, protože čas tak hrozně rychle letí......

P.S. Shodou náhod jsem dnes, 8.1.2017, napsala básničku, která s tímhle tématem tak trochu souvisí, tak pokud chcete, mrkněte SEM :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama