Moje teorie o světě

25. října 2016 v 21:37 |  Teorie
Začneme zlehka.

Už na svém starém blogu jsem před dvěma lety zveřejnila svou teorii o světě, kterou bych Vám nyní chtěla představit.


Všichni známe některé teorie zabývající se stvořením. Mezi takové ty nejprofláklejší jistě patří ta o Bohu, mluví se také o Matce Přírodě nebo například o Vesmíru. Ve zkratce, Bůh za 7 dní stvořil svět, je jeho součástí, stále tvoří a lidé v něj věří. Matka Příroda je vlastně taková obdoba Boha - všemohoucí bytost, která nějakým zázračným způsobem vytvořila naši planetu, nás, tak nějak všechno, co známe. My jsme její součástí a ona naší a má nad námi obrovskou moc. A Vesmír, to je také kapitola sama o sobě. V konkrétní podobě může jít například o teorii tzv. Tajemství.

Svou vlastní teorii jsem poskládala z různých střípků. Dalo by se říci, že je to vlastně rozvinutá teorie o Matce Přírodě nebo nějaká její variace.

Prosím, berte ji s rezervou :-)


Hybná síla "nad námi"
Jak už jsem řekla, jako si lidé představují Boha, tak si já představuji onu Matku Přírodu. Jako něco velkého, co je tak zvaně nad námi, co je všemocné a má na starost náš svět a tím pádem i nás. Něco, co prostupuje vším, je součástí všeho.

Stvoření
Tahleta naše Matka stvořila svět, který by mohla obývat, kde by mohla zakotvit a žít. Ke svému obrazu vytvořila rostliny, zvířata a jiné živočichy a vše ostatní, co tu můžeme najít. A jako jakýsi neviditelný princip, neviditelná síla v tomto nejspíš ještě harmonickém světě žila. Lidi tu v tu dobu ještě nebyli. Ještě neexistovali.

Dál moje teorie počítá s jedním velkým ALE. A to s tím, že Příroda si asi brzy uvědomila, že naše planetka není až tak úplně bezpečná, protože nám v tak velkém vesmíru hrozí srážka s jinými tělesy a tedy možná záhuba (a to se také koneckonců v historii naší Země potvrdilo, ačkoliv ji to úplně nezničilo). Nebo možná věděla, že k tomu jednou dojde. A uvědomila si také, že s živočichy, které stvořila, toho moc nenadělá. A tak stvořila lidi.

Nejdřív vytvořila dokonalé funkčí stroje, dokonalé tělesné schránky. - No řekněte, nepřijdou Vám snad naše těla jako dokonalé stroje? Já se nepřestávám divit, čeho všeho jsou schopná! Jak do sebe všechno zapadá, jak vše se vším souvisí... No a do těchto schránek vložila kousek sebe sama, kousek své vlastní moudrosti, která má "ovládat" schránky, tvořit s nimi celek, tvořit nás. My ten kousek Přírody obvykle nazýváme duše, "já" a podobně.

Náš účel
Vytvořila nás - takto celistvé - abychom ji zachránili a s ní i sami sebe. Byli jsme vytvoření tak (třeba na rozdíl od zvířat), abychom mohli myslet, vyvíjet se a učit se. A abychom mohli pracovat s nástroji a realizovat tak naše myšlenky. Díky systému rozmnožování jsme toho schopni. Vyvíjíme se a informace si předáváme - generace po generaci. Jsme díky tomu čím dál tím schopnější. Umíme sestrojit velmi komplikované stroje, takové, o kterých by se nám před sto lety ani nesnilo, jsme schopni přijít na řešení různých vědeckých záhad. A možná právě za tímto účelem tu jsme. Abychom jednoho dne byli natolik znalí, abychom mohli opustit planetu a zachránit se. A nebo taky ne, bůhví :-D Každopádně tato myšlenka se mi líbí.

Naše tělo, smrt, "reinkarnace"
Ještě se na chvíli vrátím k našemu tělu. Tahle část mě totiž baví :-D Tak tedy. Naše tělo je, jak už jsem říkala, dokonalé. Miliony a miliony jednotlivých buněk drží pospolu a vytvářejí dokonalou soustavu jednotlivých miniaturních součástek, které dohromady dávají něco, co bychom jen těžko mohli sami vymyslet. Záměrně jsem proto už dříve naše tělesné schránky přirovnala ke strojům. Mám k tomu však i další důvod.

Každý sebedokonalejší stroj se časem opotřebuje, zničí, následkem čehož prostě přestane fungovat. S našimi těly to není jiné. V průběhu života dochází k opotřebení, k různým "poruchám" (tedy nemocem), k úrazům a ať chceme nebo ne, za čas se funkčnost našich těl sníží na minimum a nakonec úplně na nulu. Tělesné orgány selžou a navždy přestanou fungovat. Smrt je nevyhnutelná. I to však má Příroda pod palcem.

Matka Příroda počítala s omezenou trvanlivostí našich tělesných schránek, neboť nic netrvá věčně, že? Možná až na ni samotnou... Každopádně věděla, do čeho jde, a tak nám do vínku nadělila rozmnožovací orgány, díky kterým se můžeme rozmnožovat a vytvářet tak nové tělesné schránky. A když jedno tělo selže, naše duše - tedy ten kousíček Přírody - se přemístí ihned do nové schránky, aby později mohla pokračovat ve své práci, ve shromažďování informací, v učení se... Tomu my říkáme reinkarnace, ale to už Vás asi napadlo.

Duchové
Tento nadpis Vám asi přijde směšný. Nicméně když jsem přemýšlela o předchozí podkapitolce, napadlo mě, že by to s tím klidně mohlo souviset.
Různé teorie říkají, že duchové jsou duše, které odešly ze svých tělesných schránek, ale z určitého důvodu nemohly pokračovat dál do nebe nebo jinam. Do mé teorie to zapadá takto. Jak jsem výše psala, když tělo doslouží, zemře, tak se duše-kousek Přírody přemístí do nového těla. Jenže co když to nové tělo ještě není připraveno? Co když ještě nebyl ten správný čas? Jak by se to mohlo stát? Tak třeba schránku, která měla ještě dobu fungovat, někdo zničí. Zavraždí. Nebo se někdo sám zabije. To příroda nečeká a nemá proto připravenou tu novou schránku. A tak duše nemá kam jít a existuje mimo schránku a snaží se s námi komunikovat, protože chce a musí pokračovat ve své činnosti... Tak to vidím já.

Jsoucno, já
Filozofie operuje s pojmy jako je "jsoucno", psychologie zase používá termíny jako "já" nebo "ego". I na tyto odborné pojmy lze napasovat moji teorii :-) Možná Vám to už došlo z předchozích odstavců.

Předpokladem této teorie je, že Příroda dala do tělesných schránek kousek sebe. A tak se ptám - je možné, abychom si to uvědomovali? Zřejmě ano. Alespoň psychologové jsou si vědomi toho, že něco na ten způsob v sobě ukrýváme.
Já si to svým způsobem také uvědomuji. Myslete si třeba, že jsem naprostý blázen, ale já cítím, že jsem já a moje tělo - dvě odlišné části. Myslím, že když "já" chce a rozumí si s tělesnou schránkou, dokáže ledasco. Tím by se dalo vysvětlit například to, že smích léčí, pokud si to připustíme. Nebo sugesce či autostimulace. Když si rozumíte s vlastním tělem, když vaše "já" a vaše tělesná schránka chtějí a cítí se být jako jeden celek, fungujete jako celek a tedy vaše "já" vás může ovládat jako celek. Pak právě funguje třeba ta sugesce, páč vlastně sami sebe přesvědčíte, že smích skutečně léčí, "já" se domluví se schránkou, tělo poslechne a je to. Jste v rovnováze, v psychické podobě. (Uuu, tady se odbočkou vracím k teorii Tajemství, kde je důležitá SÍLA MYŠLENKY). Tak nějak mi to dává smysl. Věřím tomu a funguje to. Ale dost těžko se to vysvětluje :)

Živelné katastrofy
Ano, i k tomuto tématu něco mám :D Poměrně jednoduché vysvětlení. Příroda nás vytvořila z určitého důvodu, ale my jsme se jí trochu vymkli kontrole. A tak spíš než abychom jí pomáhali, jí škodíme. Příklady jsou jasné - odpadky, smog, chemikálie, výfukové plyny, kácení lesů... jak jsme chytří, tak jsme pitomí a zapomínáme na to, jak důležitá Příroda je. A proto se nám teď velmi často připomíná a ukazuje nám, jakou sílu má. Možná se nás snaží zastrašit nebo nás chce vytrestat. Anebo se nás chce úplně zbavit, aby mohla začít zase od nuly a lépe. Nebylo by to nejjednodušší? A že jí to jde! Všimli jste si přeci, že poslední dobou živelné katastrofy přibývají, no ne? Povodně, tsunami, velké bouře s kroupami, hurikány, tornáda, zemětřesení...

Nu, to je asi všechno. Možná jsem na něco zapomněla, ale to nevadí. Stejně toho je ještě spousta, o čem můžu přemýšlet a co třeba půjde napasovat do této teorie... Asi je trochu bláznivá, ale mě zkrátka baví fakt, že nemáme absolutně ponětí o tom, jak jsme vznikli a co tu děláme. Nikdo z nás to přesně neví a nejspíš to ani nikdy vědět nebudeme. Jedině, že by někdo vynalezl stroj času a jel se na to podívat :) Do té doby se můžeme jen domnívat, což nám dává skvělý prostor pro vlastní názory a teorie. A co já vím. Třeba jsem se zrovna trefila!

Vy si z toho můžete odnést co chcete. Třeba že jsem naprostý blázen, nebo že mám snad moc volného času, a tak vymýšlím hlouposti... Je to na Vás. Možná jsem Vás pobavila, což by taky nebyl špatný výsledek, nebo jsem Vám dala námět k diskuzi. Ať tak či tak, jsem ráda, že jste dočetli až sem :-DMějte se krásně!
Sunchild99
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama